komunita​

DEJME PLANETĚ PAUZU

2 minuty​ čtení
|
29-12-2021

Na měření naší současné uhlíkové stopy spolupracujeme s The Carbon Trust, globální poradenskou společností v oblasti klimatických změn a udržitelnosti.

UHLÍKOVĚ NEUTRÁLNÍ DO ROKU 2025

V letošním roce jsme se zavázali stát se uhlíkově neutrálními do roku 2025. K tomuto cíli jsme již učinili velké kroky a nadále se o něj snažíme snižováním emisí generovaných získáváním našich surovin/ingrediencí, výrobou našich produktů a jejich distribucí.

Na měření naší současné uhlíkové stopy spolupracujeme s The Carbon Trust, globální poradenskou společností v oblasti klimatických změn a udržitelnosti.

Mnoho našich emisí vzniká při pěstování a zpracování našich surovin, jako je kakao a mléko. Snižujeme je prostřednictvím iniciativ, jako je obnova lesů a podpora přechodu na regenerativní zemědělství. U všech emisí, které nedokážeme odstranit, budeme investovat do vysoce kvalitních kompenzací přirozeného klimatu.

Ochrana a obnova lesů

Odlesňování je jednou z hlavních hnacích sil uhlíkových emisí v globálním zemědělském dodavatelském řetězci. Posledních deset let jsme k dosažení našeho závazku k nulovému odlesňování používali různé nástroje, včetně certifikace, mapování dodavatelského řetězce a satelitních snímků. Zaměřujeme se také na ochranu a obnovu, a to jak ochranu a obnovou lesů v našem dodavatelském řetězci kakaa, tak spuštěním Rimba Collective. Tato iniciativa podporuje ochranu a obnovu více než 500 000 hektarů tropických lesů v jihovýchodní Asii, odkud získáváme většinu našich surovin.

Rozšíření regenerativního zemědělství

Stavíme na naší stávající práci s kakaem, palmovým olejem, obilovinami, cukrem a pěstiteli mléka, abychom zavedli regenerativní postupy. Zemědělské metody, jako je snížení syntetických vstupů, jako jsou hnojiva, herbicidy a pesticidy, lepší hospodaření s půdou a výsadba stromů, tzv. agrolesnictví, mohou pomoci sekvestrovat uhlík z atmosféry, zvýšit biologickou rozmanitost a zvýšit produktivitu na farmách. Abychom to podpořili, pomůžeme zemědělcům do roku 2025 vysadit pět milionů stromů poskytujících stín tam, kde získáváme kakao.

Urychlení přechodu na obnovitelnou elektřinu

Pracujeme na zlepšení ekologické stopy našich továren.. Některé z našich výrobních závodů již využívají obnovitelnou elektřinu, jako je elektřina čerpaná ze solárních elektráren na Středním východě a v Brazílii. Budeme pokračovat v hledání nových způsobů, jak ukončit závislost na fosilních palivech a využívat 100 % obnovitelné elektřiny pro všechny naše továrny do konce roku 2025.

Stavíme na více než desetileté akci

Máme za sebou více než desetiletou historii zlepšování udržitelnosti našeho dodavatelského řetězce. V roce 2009 Nestlé spustilo Nestlé Cocoa plan a do roku 2016 jsme z tohoto programu odebírali 100 % kakaa. V rámci tohoto plánu společnost Nestlé zasadila více než 15 milionů kakaových stromů a investovala 7,1 miliardy korun do udržitelnosti kakaa. Díky našemu novému závazku být uhlíkově neutrální pokračujeme v dalším snižování naší ekologické stopy.

 

Zdroj / kontext

Tento článek čerpá z oznámení Nestlé a byl upraven tak, aby odpovídal KITKAT https://www.nestle.com/media/news/kitkat-carbon-neutral-2025-sustainability-efforts

komunita​

Mohlo by se ti líbit​

carbon footprint
komunita​

DEJME PLANETĚ PAUZU

2 minuty​ čtení
|
29-12-2021
Zjisti více o tom, jak plníme náš závazek stát se uhlíkově neutrální do roku 2025.

Udržitelnost

ČAS NA ROSTLINNOU PAUZU

2 minuty​ čtení
|
10-03-2022
Objev náš nový Vegan KitKat, certifikovaný veganský výrobek bez mléka.
KITKAT_BUNNY_WEBSITE_BANNER
Nové produkty

NASKOČ DO VELIKONOČNÍ PAUZY

1 minuta​ čtení
|
30-12-2021
Udělej si o Velikonocích pauzu s naším lahodným čokoládovým zajíčkem KitKat.